نشت یابی و تشخیص ترکیدگی شهر آرا ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی شهر آرا ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

مهمترین معایبی که ممکن است فاضلاب ساختمانی را مختل و دچار مشکل سازند عبارتند از :

1- شکسته شدن لوله های فاضلاب : شکستگی لوله های فاضلاب بیشتر ناشی از بی توجهی و بد کار گذاشتن لوله ها می باشد . نادرست انتخاب نمودن نوع بسترسازی برای لوله نشست های غیر یکنواخت زمین زیر لوله و بالاخره ترک های قبلی در لوله عواملی هستند که غالباً موجب شکسته شدن لوله فاضلاب و در نتیجه گرفتگی فاضلاب روها می گردند . نشست های غیر یکنواخت زمین ممکن است یا در اثر متراکم نکردن یکنواخت بستر لوله و یا در اثر عدم آب بندی پیوندها و در نتیجه جریان فاضلاب به بیرون و شستن زمین زیر بخشی از لوله باشد . برای رفع این عیب چاره ای بجز تعویض قطعات آسیب دیده نمی باشد .

2- گرفتگی لوله های فاضلاب : به علت به وجود آمدن مواد معلق در فاضلاب و احتمال ته نشین شدن آنها خطر گرفتگی و کاهش سطح مقطع جریان در لوله های فاضلاب وجود دارد . عواملی هستند که موجب تشدید این خطر می گردند .

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی شهر آرا-http://abtinsazehmodern.ir

جهت نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله های اب و فاضلاب میتوان به چند روش اقدام نمود :

روش اول

تخریب و کنده کاری محل نم که بعداز تشخیص درست محل انجام می شود ، در گام بعدی لوله و اتصالات معیوب توسط لوله کش باز و تعویض یا ترمیم می گردد. در این روش عملیات بنایی و بازسازی محل تخریب شده و صرف هزینه و وقت زیاد وجود دارد .

روش دوم

تشخیص محل نم و نشتی و بررسی دلایل و تعمیرات مربوطه با چسب های تارگت و شیمیایی و اب بندی محل معیوب .

روش سوم

اجرای تعمیر و عایق بندی فوری لوله های معیوب و  کف سرویس مربوطه با مواد و ترکیبات نانو و نانوپلیمر اصلی و با کیفیت اورجینال و نوع خارجی آن .

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی شهر آرا-http://abtinsazehmodern.ir

  • نشت یابی و تعمیرات لوله های فرسوده به‌موقع می‌تواند از بروز حوادث احتمالی، قطعی آب و پرداخت هزینه‌های سنگین جلوگیری کند. برای تشخیص نشتی احتمالی در منازل توصیه می‌شود ابتدا تمام شیرهای آب منزل به‌طور کامل بسته شود و پس از آن کنتور آب را کنترل کنید. چنانچه شمارش‌گر کنتور در حال محاسبه باشد، این بدان معناست که در سامانه لوله‌کشی آن ساختمان نشت آب وجود دارد.بکارگیری روش موثر برای جلوگیری از ترکیدگی لوله های فاضلابمی تواند موثر واقع شود .

در تمامی این سه روش نشت یابی و تشخیص ترکیدگی ، رجوع به متخصص مربوطه ، لازم و ضروری است . 

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی شهر آرا ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی شهر آرا-http://abtinsazehmodern.ir

در شرکت آبتین سازه مدرن 

 * پاسخگوی تماستان هستیم *

09126533022

09127527087

همکاران ما

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *