نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله اشرفی اصفهانی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله اشرفی اصفهانی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

یخ زدگی به راحتی می تواند منجربه ترکیدگی ، نشت و البته صدمات مشابه دیگری شود . بنابر این تشخیص یخ زدگی لوله از نشت و ترکیدگی جلوگیری به عمل خواهد آورد . در ادامه روش تشخیص یخ زدگی لوله شرح داده شده است .

در ابتدا می بایست اقدام به شناسایی محل یخ زدگی لوله ها کنید . برای این کار می توانید دانه دانه شیر های آب را باز کرده تا حدودی متوجه شوید در چه سمتی از ساختمان این یخ زدگی رخ داده است . همه شیر های آب را کمی باز کنید و البته از هدر رفتن آن جلوگیری کنید و ظرفی زیر آن قرار دهید . این جریان ساده آب می تواند به آب شدن یخ ها کمک کند . این کار به کاهش فشار موجود در لوله ها هم کمک می کند .

  • معموله به سبب بخار موجود لوله های آب گرم بیشتر از آب سرد یخ می زنند .

  • اگر لوله آب گرم از مجاورت آب سرد عبور می کند باز کردن آب گرم و عبور آب گرم از کنار لوله های آب سرد به آب شدن یخ ها کمک می کند .

اگر در مرحله قبل نتوانستید که محل تقریب را پیدا کنید ویا چند بخش و یا قطعی بزرگی در منزل شما با قطعی آب مواجه شده بود حال شما می توانید از راهنمای زیر کمک بگیرید و نواحی را حدودی را حدس و تخمین بزنید .

  • اکثر نواحی که از روی کار، لوله کشیی  شده اند و به آن دسترسی دارید

  • زیرزمین و انبار ها

  • لوله های نزدیک وسایل سرمایشی

  • شیر های آب و نواحی اطراف آن

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله اشرفی اصفهانی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-http://abtinsazehmodern.ir

در نواحی که ذکر شد مخصوصا نزدیکی اتصالات و شیر های آب به دنبال ترک و یا نشت و چکه های آب باشید . با یخ زدن آب و افزایش حجم آن به راحتی می تواند باعث صدمه به لوله آب شما شود .

  • نواحی خارج از دید و پشت لوله ها و شیر های آب و اتصالات بیشتر در معرض صدمه هستند. آن ها را با دقت برسی کنید . برای این کار از یک آینه کوچک می توانید کمک بگیرید .

اگر در این مراحل با هر گونه صدمه و آسیب مواجه شدید در اولین اقدام شیر اصلی ورودی آب به ساختمان را ببندید . حال می بایست در ابتدا به تعمیر این نواحی بپردازید قبل از اینکه مشکل بزرگ تر و جدی تر شود .

بنابر این نیاز به تشخیص دقیق محل یخ زدگی و نشت لوله توسط متخصصان این امر موجب کاهش خسارات احتمالی خواهد شد . 

شرکت آبتین سازه مدرن

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله اشرفی اصفهانی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

09126533022

09127527087

همکاران ما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *