نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله تهران-abtinsazehmodern-ir

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله تهران 09126533022

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله تهران 09126533022

همراهان وب سایت شرکت آبتین سازه مدرن سلام. همه روزه خبرهای زیادی در ارتباط با پدیده نشت و ترکیدگی لوله در فضای وب و رسانه های الکترونیکی و کاغذی منتشر می شود. برخی اخبار خوشایند و تبلیغاتی و  برخی دیگر در ارتباط با حوادث ناگوار رخ داده بر اثر بی توجهی و غفلت از این امر مهم است. با نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله تهران شرکت آبتین سازه مدرن با ما همراه باشید و از خدمات گسترده ما استفاده کنید.

با گسترش رشته های دانشگاهی و افزایش گرایش رشته ها ، تخصص و تجربه به یک پدیده ی طلایی تبدیل شده و این امر بر هیچ کس پوشیده نیست. در بخش تاسیسات و تعمیرات ساختمانی نیز این رویه دنبال می شود. تخصص های این رشته بسیار زیاد و دارای شاخه ها و گرایش های متنوعی است. از نمونه های گرایش تاسیسات ساختمانی می توان به نشت یابی، تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب، لوله بازکنی، تخلیه چاه، واتر جت یا شست و شوی نمای ساختمان و … اشاره کرد.

نشت یابی از اصلی ترین رسالت ما در شرکت آبتین سازه مدرن است. عمل نشت یابی به معنای تشخیص و رفع محل عیوب لوله است. اما کار تنها به شناسایی عیب محدود نمی شود، تعمیر لوله آب و فاضلاب قدم بعدی نشت یابی است بنابر این احاطه به گرایش های دیگر تاسیسات ساختمانی از ملزومات این کار به حساب می آید.

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله تهران-abtinsazehmodern-ir

علل نشت لوله های آب و فاضلاب، موتورخانه و دیگر تجهیزات ساختمان

آگاهی با علل نشت می تواند کمک شایانی را به جلوگیری از نشت و تخریب لوله ها خواهد کرد.

گاهی این علل قابل پیشگیری و برخی علت ها غیر قابل پیشگیری است. باید بدانید که همانند بیساری از ابزاری که در دسترس شماست و به مرور زمان دچار خرابی می شوند، لوله های آب و فاضلاب هم در اثر گذشت زمان دچار خوردگی و فرسایش خواهند شد و نیازمند تعمیرات اساسی هستند.

نمونه هایی از علل نشت لوله:

 1. خوردگی لوله بر اثر قرار گیری در خاک های رطوبتی، آهکی و …
 2. استفاده از لوله های فلزی متفاوت و سایش آن ها با یکدیگر
 3. لوله کشی اولیه نامناسب و غیر اصولی
 4. کاهش و افزایش فشار آب در لوله ها
 5. انبساط و انقباض لوله های آب و فاضلاب
 6. انجام عملی مانند حدیده کردن بیش از حد لوله فلزی توسط لوله کش

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله تهران-abtinsazehmodern-ir

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله تهران

علائم نشت آب

اولین زنگ هشدار ها را با عنوان علائم نشت آب می شناسیم. در صورتی که به این علائم هشدار دهنده بی توجهی کنید وارد مرحله ی بحران خواهید شد و عیب یابی و تعمیر با خسارت های جبران ناپذیری همراه خواهد بود. اهی اوقات این خسارات جانی هستند که به هیچ وجه جبران نخواهند شد و پشیمانی نیز دیگر سودی نخواهد داشت.

از نشانه های نشت آب می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 1. از ابتدایی ترین نشانه، می توان به تغییر رنگ دیوار ها و یا سقف اشاره کرد.
 2. ترک خوردگی و باد کردن دیوار و سقف ساختمان
 3. خراب و خیس شدن کف زمین
 4. برخلاف عدم استفاده از آب ، عدد کنتور آب همچنان تغییر می کند.
 5. پخش شدن بوی نم ، رطوبت و خاک در ساختمان

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله تهران-abtinsazehmodern-ir

 نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله تهران

روش های نشت یابی

هر یک از متخصصان و کارشناسان نشت یابی روش هایی اختصاصی را برای رفع عیوب ساختمانی دنبال می کنند. علم تاسیسات ساختمانی همانند بسیاری از علوم و فنون دیگر در حال تغییر و تحول است. برخی از نشت یابان از همان روش های سنتی که از استادان خود فرا گرفته اند ، استفاده می کنند و برخی دیگر با مطالعه، تحقیق و شرکت در کلاس ها و سمینار های مرتبط دانش و تجربه ی خود را افزایش می دهند. به هر حال انتخاب و شناسایی یک متخصص نشت یاب بروز بسیار مشکل است. اما با اطلاع از روش های نشت یابی می توانید متخصصان را تا حدودی دسته بندی کنید و با خیالی راحت، تعمیرات را به آنان بسپارید.

انواع روش های نشت یابی

روش های نشت یابی به دو دسته ی سنتی و مدرن طبقه بندی می شوند.

روش نشت یابی سنتی:

به طور ساده و روان می توان بیان کرد که روش نشت یابی سنتی شامل آزمون و خطا است. در این روش فرد نشت یاب با تخریب قسمت از ساختمان، که معمولا سطح وسیعی است، سعی دارد تا با اتکا به تجربه ی خویش، محل نشت را پیدا کرده و سعی در رفع آن برآید.

روش نشت یابی مدرن:

روش نشت یابی مدرن شامل استفاده از دستگاه هایی است که کمک کننده به کار نشت یابی هستند. نام این دستگاه ها، دستگاه های نشت یابی است و کشورهای مختلفی سازنده این دستگاه ها هستند. کار با این دستگاه ها اختصاصی است و نیازمند تجربه ی علمی و عملی است. این دستگاه ها صوت را تشخیص داده و نشت یاب با استفاده از هدفون های مخصوصی که به دستگاه متصل است، محل نشت را پیدا می کند. در محل ترکیدگی و نشت صوت آب کم و زیاد می شود بعلاوه دقت نشت یابی حدود 10 سانتی متر است که این امر فوق العاده عالی است.

انواع دستگاه های نشت یاب معروف شامل موارد زیر هستند:

 • دستگاه آکوستیک شبکه آب
 • دستگاه آکوستیک عقربه ای
 • دستگاه آکوستیک تمام دیجیتال PICO
 • دستگاه رادیویی شبکه آب

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله تهران-abtinsazehmodern-ir

 نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله تهران

مزایای نشت یابی لوله آب با دستگاه

نشت یابی با دستگاه مزایای متعددی را به همراه دارد.

تشخیص دقیق محل نشت، افزایش سرعت نشت یابی و صرفه جویی در زمان، دقت بالا در تشخیص، کاهش وسعت تخریب ساختمان، هزینه پایین تر می باشد. البته اگر از این دستگاه ها استفاده ی درستی نشود، هزینه های نشت یابی که شامل زمان و پول است، افزایش می یابد. برخی از افراد تصورات غیر واقع بینانه ای از دستگاه های نشت یاب دارند، مثلا انتظار دارند تا این دستگاه ، نشت با عمق بیشتر از 40 متر را نشخیص دهد که این امر غیر ممکن است.

بعد از نشت یابی چه کاری انجام می شود؟

اصلی ترین اقدام، پس از تعیین محل نشت لوله است. بعد از نشت یابی قسمت معیوب تعمیر می شود. اگر کف تخریب شود، کاشی کاری و یا کف پوش تعمیر شده و اگر دیوار یا سقف تخریب شده باشد، گچ کاری انجام می شود که این امر از ملزومات کار حرفه ای هر متخصص نشت یابی محسوب می شود.

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله تهران-abtinsazehmodern-ir

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله تهران

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *