نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله لویزان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله لویزان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

تخمین نشت در هر شبکه شامل برآورد و شناسایی چندین مولفه نظیر مصارف غیر مجاز، نشتهای زمینهای و شکستگی هاست که ماهیت هر کدام از این مولفه ها با یکدیگر متفاوت است . مهم ترین این مولفه ها، تلفات ناشی از شکستگی ها و نشت های بزرگی است که علاوه بر هدر دادن منابع آب شیرین، مخاطراتی را نیز برای ساختمان ها و در نتیجه آلودگی آب ها در پی دارد.

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله لویزان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲- http://abtinsazehmodern.ir

در جهان بین 5 تا 50 درصد حجم آب توزیعی توسط شرکت های متولی آب شهری به تلفات نشت از شبکه ها اختصاص دارد.
این مقدار در ایران حدود 15 تا 30 درصد می باشد. از طرفی شبکه های آبرسانی در اثرعواملی نظیر: فشار آب، قدمت لوله ها، کیفیت آب و خاکریز جناحین لوله – فشارهای وارده – ، کیفیت اجرا و کیفیت لوله ها و متعلقات، ضربه و بارهای جانبی نظیر ترافیک، می تواند تحت تاثیر شکست قرار گرفته و موجب تلفات نشت از شبکه شود.

  • یکی از راهکارهای کاهش نشت، مدیریت فشار در گره های شبکه است که از طریق نصب مخازن و شیرآالت – شیر های قطع و وصل جریان جهت کاهش فشار- صورت می گیرد.

  • به تازگی از شیرهای فشار شکن نیز به منظور مدیریت فشار در شبکه های آب استفاده می گردد .

  • مقدار آب به حساب نیامده غالباً بعنوان معیاری برای شناخت کارآمدی سیستم های آبرسانی شناخته می شود. سیستمهای آبرسانی کارآمد در کشورهای در حال توسعه حدود 15 تا 20 درصد می باشد.

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله لویزان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲- http://abtinsazehmodern.ir

بنابر این کارشناس تعمیرات ساختمانی ، با توجه به شبکه آبرسانی موجود و تجهیزات در دست خود (دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله) اقدام به شناسایی نقاط نشت در ساختمان کرده و به رفع عیوب می پردازد .

نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله لویزان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن با شماره تلفن های شبانه روزی در تمام روز های هفته

09126533022

09127527087

همکاران ما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *