نشت یابی و تشخیص نم شهرک فرهنگیان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی و تشخیص نم شهرک فرهنگیان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در هنگام لوله کشی اولیه ی تاسیسات ساختمانی  ، منظور کردن تغییر طول بر اثر انقباض و انبساط در لوله های پلاستیکی فاضلابی ، به منظور جلوگیری از نشت و ترکیدگی لوله بسیار ضروری است .

تشخیص نشت و ترکیدگی لوله سوهانک ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲- http://abtinsazehmodern.ir

  • ضریب انبساط خطی در لوله های پی وی سی و ای بی اس ، نسبت به اکثر لوله های فلزی مصرفی در سیستم های لوله کشی بیشتر است . در شبکه های لوله کشی معمولی که لوله ها فواصل نسبتا کوتاهی را طی می کنند (کمتر از 15 متر) ، با استفاده از تکیه گاه های مناسب مشکلی به وجود نخواهد آمد .

  • انقباض و انبساط ، بین تکیه گاه های مهار می شود و قطعات لوله کشی این تنش ها را آزاد می کنند .

  • هنگامی که لوله ها با زاویه ی تند (45 یا 90 درجه) تغییر جهت می دهد و به دنبال آن لوله کوتاهی در شبکه وجود دارد ، تکیه گاه نزدیک محل تغییر جهت ، باید به لوله محکم شود.

  • این تکیه گاه از وارد آمدن نیروی خمشی زیاد بر اتصال جلوگیری می کند . اگر پس از تغییر جهت ، لوله بلندی به شبکه وصل شود ، تکیه گاه بعدی در طول خط لوله بلند باید آزاد باشد تا لوله به راحتی جا به جا شود .

لوله یاب و نشت یاب در عمق 3 متر کاشانک ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲- http://abtinsazehmodern.ir

 رعایت اصول مهم اعم از محافظت لوله ها از ضربه و حرارت و … و رعایت قواعد استاندارد در اتصال پمپ و … می تواند تا حدود قابل توجهی به کاهش هزینه ها منجر گردد و از دوباره کاری های آینده جلوگیری نماید.

تقریبا هر لوله کش با تجربه بر این نکته تاکید دارد که لوله کشی ساختمان ارتباط تنگاتنگی با ایمنی ساختمان دارد ، با بررسی مطالعات انجام شده در می یابیم که علت بسیاری از ریزش ها در ساختمان های قدیمی و فرسوده ، ریشه در نم دادن تدریجی لوله ها ناشی از لوله کشی غیر اصولی ساختمان در طول سالیان متمادی دارد .

نشت یابی و تشخیص نم شهرک فرهنگیان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی و تشخیص نم شهرک فرهنگیان ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-http://abtinsazehmodern.ir

در شرکت آبتین سازه مدرن 

09126533022

09127527087

همکاران ما

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *