نشت یابی و رفع نم با دستگاه خیابان بهبودی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی و رفع نم با دستگاه خیابان بهبودی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

استخر ممکن است به دلایل مختلفی نشت پیدا کند. شاید عمومی‌ترین دلیل آن ساختار ضعیف کف استخر باشد. قسمت‌هایی از شن و ماسه یا شکستگی در کف استخر که در زمان ساخت به وسیله خاک به طور کامل پوشانده نشده است ممکن است در نهایت نشت کند. در استخرهای قدیمی‌تر ممکن است به دلیل نشت از لوله‌های خروجی زنگ‌زده آب به سطح زیر استخر نشت کند. همچنین ممکن است نشت در اطراف مخازن یا روی آب‌بند به دلیل گسترش یافتن ریشه درختان یا سوراخ ایجاد شده توسط موش‌ها ایجاد شود.

وسایل الکتروفیوژن مخصوصی وجود دارند که برای اقتصادی کردن پروژه کارایی زیادی خواهند داشت: زانویی‌های الکتروفیوژن یا سه راهی‌هایی تا اندازه‌ی d225 و توپی‌های دارای قطر زیاد به‌عنوان جایگزینی برای سه راهی‌های T شکل.

انرژی و هزینه‌ی لازم برای انجام لوله کشی با استفاده از این وسایل تا حد زیادی کاهش پیدا کرده درنتیجه هزینه‌ی نهایی پروژه نیز تا حد قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. برای لوله‌های بزرگ از d280 تا d630 قدرت روش ذوب حرارتی حلال مشکل خواهد بود. این روش برای تغییر جهت، یکپارچه سازی و تعمیرات، اتصال قطعات بزرگ‌تر و انجام سریع پروژه مناسب است.

لوله‌های d140 به‌طور افزاینده‌ای تا طول 100 متر مورد استفاده قرار می‌گیرند. بدین ترتیب، تعداد الکتروفیوژن های مورد نیاز بسیار کاهش پیدا می‌کند. با این‌ حال، فشار ناشی از خم شدن لوله‌ها و بیضی‌شکل شدن آن‌ها نیازمند اقدامات وقت‌گیر و اضافی مانند استفاده از بست لوله و دمنده باد گرم برای ایجاد اتصالات مناسب می‌باشد.

نشت یابی و رفع نم با دستگاه خیابان بهبودی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در روش ذوب حرارتی با المنت گرمایی برای پروژه‌های بدون شیب مانند فلاشرهای افقی مناسب است. با برداشتن لبه‌های جوشکاری، اصطکاک کاهش پیدا می‌کند.

مزایای روش الکتروفیوژن به دلیل قابلیت استفاده از آن در همه‌ی شرایط، بسیار بالاست. تمامی موادی که امروزه برای ساخت لوله استفاده می‌شوند مثل پلی اتیلن 80، پلی اتیلن 100 یا پلی اتیلن (Xa (PE-Xb و همچنین ساختارهای لوله‌ای (لوله‌های آستینی محافظ و یا لوله‌های دارای روکش محافظ) را می‌توان با استفاده از روش الکتروفیوژن جوشکاری کرد. جوشکاری ترکیبی با استفاده از کوپلرهای الکتروفیوژن بدون نیاز به اقدامات اضافی برای تمامی مواد نام برده شده امکان‌پذیر است.

نشت یابی و رفع نم با دستگاه خیابان بهبودی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir.jpg

جوشکاری ترکیبی با استفاده از المنت حرارتی در روش ذوب حرارتی همیشه کار دشواری است که علت اصلی این امر، تفاوت در نوع شاخص ذوب (MFI) می‌باشد. لوله‌های پلی اتیلن X را می‌توان برای دلایل فنی بدون استفاده از ذوب حرارتی و با الکتروفیوژن جوش داد. نشت یابی و رفع نم با دستگاه خیابان بهبودی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

لوله‌های و قطعاتی که قطر خارجی مشخص داشته ولی ضخامت دیواره (SDR) آن‌ها متفاوت است را معمولاً می‌توان با استفاده از کوپلرهای الکتروفیوژن در طیف SDR 17,6 تا SDR 7,4 جوشکاری کرد. در روش ذوب حرارتی، تنها لوله‌هایی که ضخامت دیواره‌ی یکسان دارند را می‌توان به هم جوش داد. عدم رعایت این مورد سبب بر هم خوردن تراز لوله‌ها در محل جوشکاری خواهد شد. به دلیل فرورفتگی منطقه‌ی جوشکاری، یک نقطه‌ی شکستگی از پیش تعیین شده به وجود می‌آید که طول عمر سیستم لوله کشی را کاهش می‌دهد.

نشت یابی و رفع نم با دستگاه خیابان بهبودی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir.jpg

نشت یابی و رفع نم با دستگاه خیابان بهبودی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید 

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *