نشت یابی و رفع نم با دستگاه خیابان کارگر شمالی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یابی و رفع نم با دستگاه خیابان کارگر شمالی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

آیا با ابزار و تجهیزات لوله کشی آشنا هستید؟ آیا با تاثیر لوله کشی ، در رفع نم ، نشت و رطوبت آشنا هستید؟ در این قسمت قصد اریم که شما را با انواع لوله های آب و فاضلاب آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید…

نشت یابی و رفع نم با دستگاه خیابان کارگر شمالی-http://abtinsazehmodern.ir

اولت‌ها زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که سایز استاندارد اتصالات لوله‌کشی برای نیازهای ما مناسب نباشند. مثلاً در برخی از موارد لوله‌های ورودی بزرگ‌تر از خروجی در محل اتصال سه‌راهی بوده که در این موارد می‌توان از اولت استفاده نمود. انواع بسیار مختلفی از اولت‌ها وجود دارند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • اولت جوشکاری
  • اولت جوشکاری سوکت
  • اولت پیچ‌دار
  • اولت زانو
  • نیپ اولت
  • اولت جانبی
  • اولت جارویی
  • اولت لبه دار

پلاگ یا درپوشیکی از تجهیزات لوله‌کشی است که معمولاً برای بستن انتهای یک لوله به موقع بازرسی یا تعمیرات مورد استفاده قرار می‌گیرد. درپوش‌ها معمولاً دارای پیچ‌های نر هستند.

سرپوش یکی دیگر از تجهیزات لوله‌کشی است که عملکردی یکسان با درپوش داشته ولی به‌جای پیچ نر دارای پیچ ماده است که بر روی پیچ نر لوله بسته می‌شود. این سرپوش‌ها از مواد مختلفی مثل لاستیک، مس، فولاد، پلاستیک و غیره ساخته می‌شوند.

قیمت انواع اتصالات لوله با یکدیگر متفاوت است اما به‌طورکلی با افزایش سایز لوله، قیمت اتصالات مورد استفاده برای آن نیز افزایش می‌یابد.

وقتی که مایع در طول لوله جریان می‌یابد، لایه‌های مختلف آب با سرعت متفاوت حرکت می‌کنند و در قسمت مرکزی لوله سرعت جریان آب بیشتر است. این مقاومت نسبت به جریان (که به آن از دست رفتن اصطکاک گفته می‌شود) در لوله‌های مختلف فرق می‌کند. اصطکاک لوله باعث افت فشار آب می‌شود. در لوله‌های کوچک این از دست رفتن اصطکاک بر افزایش فشار آب غلبه پیدا می‌کند. اگر امکان افزایش فشار آب وجود نداشته باشد، افزایش سایز لوله می‌تواند از دست رفتن اصطکاک را افزایش دهد.

نشت یابی و رفع نم با دستگاه خیابان کارگر شمالی ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید 

شماره تلفن های شرکت به صورت 24 ساعته

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *