نشت یاب آب با دستگاه علامه جعفری ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یاب آب با دستگاه علامه جعفری ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

منابع آب شیرین در سطح زمین به طور یکنواخت توزیع نشده اند. درحال حاضر، ۹ کشور کانادا، چین، کلمبیا، پرو، برزیل، روسیه، ایاالت متحده ی آمریکا، اندونزی و هند، ۶۰ ٪ کل منابع آب شیرین را به خوداختصاص میدهند. در مقابل، حدود ۸۰ کشور نیز با کمبود آب مواجه اند که برخی از آنها مانند کویت، بحرین، مالت، امارات متحده ی عربی، سنگاپور، اردن و لیبی تقریباً به هیچ منبع آب شیرین قابل توجهی دسرتسی ندارند. سابقاً تصور می شد منابع آب نامحدودند، اما امروزه حتی كشورهای پیشرفته، محدودیت منابع آبی را درك نموده اند.

از آنجا که لوله های تحت فشار آب، مدفون در خاک در زمان نشت موجب ایجاد لرزش در بدنه ی لوله می شوند و همچنین مولکول های آب با خروج از لوله و برخورد با خاک ایجاد سیگنال های صوتی می کنند ، از روش دریافت سیگنال صوتی از زیر خاک و تقویت آن می توان وجود یا عدم وجود نشت آب را شناسایی نمود.

نشت یاب آب با دستگاه علامه جعفری -abtinsazehmodern-ir

دستگاه هایی که بر اساس دریافت سیگنال های صوتی نشت آب حاصل از ویبریشن خاک و با استفاده از سنسورهای پیزوالکتریک نشت یابی عمل می کنند ، نشت یاب های آکوستیک یا نشت یاب های ژئوفن نامیده می شوند. سنسورهای نشت یابی آکوستیک که به نشت یاب های ژئوفن نیز معروف می باشند از سنسورپیزوالکتریک استفاده می کنند که با ویبریشن دریافتی بر روی صفحه سنسور را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کنند.

واحد حساسیت سنسورهای آکوستیک ژئوفن V/g می باشد که به منظور تعیین میزان حساسیت یک سنسور می بایست در فرکانس مشخصی سینگال خروجی به نسبت ویبریشن ایجاد شده اندازه گیری شود. از آنجا که سنسورهای ژئوفن بر روی زمین قرارمی گیرند انواع ویبریشن های محیطی بر روی ورودی سنسور تاثیر گذاشته و سیگنالی متناظر با آن ایجاد می گردد.

نشت یاب آب با دستگاه علامه جعفری -abtinsazehmodern-ir

سیگنال الکتریکی ایجاد شده از سنسور ژئوفن دستگاه می تواند در لحظه شامل سیگنال صدای نشت آب در زیر زمین ، صدای صحبت کردن افراد ، صدای قدم زدن ، عبور اتومبیل و …  این امر موجب میشود که کاربر دستگاه نتواند صدای حاصل از نشت آب را تشخیص دهد. صدای نشت آب دارای مشخصات فیزیکی خاصی می باشد که موجب می گردد با استفاده از تکنیک هایی آنرا از بین دیگر صداهای موجود تشخیص داد.

نشت یاب آب با دستگاه علامه جعفری -abtinsazehmodern-ir

نشت یاب آب با دستگاه علامه جعفری ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

شماره تلفن شرکت

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *