نشت یاب آب با دستگاه نشت یاب الهیه ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یاب آب با دستگاه نشت یاب الهیه ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

همراهان وب سایت آبتین سازه مدرن سلام. در قسمت قبل در ارتباط با دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یاب مادون قرمز ، مطالبی را خدمت شما ارائه دادیم. اما آیا می دانید که مادون قرمز و سنسور های نشت یابی با دستگاه مادون قرمز چیست و چگونه عمل می کنند؟ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

شعه مادون قرمز در طیف الکترومغناطیس، دقیقا زیر بخش قرمز طیف مرئی قرار دارد از این رو به نام مادون قرمز نامگذاری شده است.

اشعه مادون قرمز یا Infrared که در سال 1800 توسط سر ویلیام هرشل کشف شد به قسمی از طیف امواج الکترومغناطیسی با محدوده طول موج بین 0.78 تا 1000 میکرومتر گفته می‌شود که طول موج بلندتر از دامنه نور مرئی و کوتاه ‌تر از دامنه امواج رادیویی دارد. این اشعه برای چشم انسان قابل رویت نیست.

نشت یاب آب با دستگاه نشت یاب الهیه ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

سنسورهای مادون قرمز پسیو، وسایل الکترونیکی هستند که تشعشعات اینفرارد از اجسام و اهداف را در میدان دیدش اندازه گیری می کند. به این سنسورها، ” سنسورهای  PIR” گفته می شود که از مخفف Passive Infrared  sensors  گرفته شده است. در سیستم‌های اعلام سرقت و دوربین های مداربسته به طور وسیع از سنسورهای حرکتی که در بازار با نام رادار یا چشمی از آن‌ها نام برده می‌شود استفاده می شود. هر جسمی که دمای آن بالاتر از صفر مطلق یعنی ۲۷۳ درجه زیر صفر باشد از خودش انرژی از جنس امواج نوری ساطع می‌کند.

میزان این انرژی که از جسم منتشر می‌شود وابسته است به:

1-اختلاف دمای سطح جسم با دمای محیط
2-میزان دمای خود جسم
3-میزان انعکاس نور از جسم
4-ابعاد فیزیکی جسم
5-میزان تولید انرژی داخلی (فعالیت و متابولیسم) و طول موج این نور وابسته به دمای جسم می‌باشد.

نشت یاب آب با دستگاه نشت یاب الهیه ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

1)یک سنسور که نسبت به نور مادون قرمز دریافتی عکس‌العمل‌ نشان می‌دهد و آن را به میکرو ولت تبدیل می‌کند

 2)یک لنز که اطمینان می‌دهد نور مادون قرمز از مناطق مجزایی که از هم فاصله دارند و از بین آن‌ها نوری دریافت نمی‌شود گرفته می‌شود
3)یک مدار الکترونیکی که تغییرات ولتاژ ناشی از انرژی مادون قرمز که به دلیل حرکت جسم در مقابل زون‌ها می‌باشد را در یک زمان معین اندازه می‌گیرد و نسبت به آن عکس‌العمل نشان می‌دهد
4)سنسور مادون قرمز فقط به دمای ناشی از بدن انسان یا حیوان خونگرم که در محدود8-14 mm  است،عکس‌العمل نشان می‌دهد و طول موج‌های دیگر انرژی مادون قرمز مربوط به چراغ‌ها، نور خورشید، تجهیزات گرم کننده و غیره را به منظور کاهش نویز جهت تشخیص حضور یک فرد در محدوده خود را حذف می‌کند.

نشت یاب آب با دستگاه نشت یاب الهیه ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *