نشت یاب آب با دستگاه نشت یاب میرداماد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یاب آب با دستگاه نشت یاب میرداماد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در حال حاضر روشهای مختلفی جهت نشت یابی از طریق اندازه گیری مقدار آن به کمک دستگاه های نشتیاب به کار برده می شوند.  در این بخش یافته های پژوهشی ، علمی و همچنین تجربی در ارتباط با نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله خدمت شما همراهان ارائه شده است. توجه به تحقیقات و تجربیات پیشین در اکثر مواقع ، بسیار مفید بوده و موجب رشد و ارتقا در روش ها و فنون پیش رو خواهد شد…

استفاده از روش های معمول برای شناسایی و کاهش نشت آب در شبکه های توزیع پر هزینه و زمان بر می باشند، لذا در سال های اخیر روش های نشت یابی مبتنی بر کالیبراسیون فشار های گره ای مورد توجه قرار گرفته اند. روش کلونی مورچه ها یکی از ابزارهای بسیار مفید برای بهینه یابی می باشد که در کالیبراسیون شبکه های توزیع مورد استفاده قرار گرفته است. در این تحقیق مقدار بهینه برای شاخص های کلونی مورچه ها شامل ضرایب آلفا αبتا β و ضریب راهنمای کاوشی ضریب مطلوبیت η مورد ارزیابی قرار گرفته است. بر اساس تحلیل های انجام شده مشخص شد که آلفا و بتا تاثیر خیلی کمی در نشت یابی دارند، ولی انتخاب مقدار بهینه برای ضریب راهنمای کاوشی میتواند در جهت رسیدن به جواب واقعی بسیار تاثیر گذار باشد.

نشت یاب آب با دستگاه نشت یاب میرداماد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazhmodern-ir

اشکارسازی مناطق نشتی به خصوص درلوله های مدفون اب شهری ازجمله مهمترین چالشهای پیشروی مهندسان تاسیسات و متخصصان مرتبط با این علم می باشد جهت اشکارسازی نشتی دراین نوع لوله ها ازروشهای غیرمخرب می توان استفاده نمود روش غیرتخریبیراداری با کمک دستگاه GPR می تواند مشکلات ونواقص ایجاد شده درروشهای دیگر ازجمله نشت یابی توسط دستگاه های Noise correlator روشهای صوتی نشت یابی و … را کاهش داده و باتوجه به بهره گیری روزافزون لوله های از جنس پلاستیکی درصنعت آب و فاضلاب و عدم کارایی این روشها دراشکارسازی نشتی دراین نوع لوله ها را مرتفع نموده و به عنوان یک روش مکمل درکنار آنها استفاده شود مزیت دیگر این روش درواقع مشخص نمودن تراکم خاک درترانشه هایی که لوله های مدفون درانها واقع شده اند می باشد.

نشت یاب آب با دستگاه نشت یاب میرداماد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazhmodern-ir

نشت یاب آب با دستگاه نشت یاب میرداماد ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *