نشت یاب با دستگاه نشت یاب کاوسیه ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یاب با دستگاه نشت یاب کاوسیه ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

آیا با نرم افزارهای نشت یاب آشنا هستید؟ در این بخش از وب سایت ، شما را با نرم افزار های نشت یاب آشنا می سازیم … 

شبکه های توزیع آب ، اغلب با نشت در مخازن، نقص پمپها یا خرابی اتصالات مواجه می شوند. به منظور اجتناب از زیانهای اقتصادی ناشی از این عوامل، یک پژوهشگر مکزیکی به نام کریستینا وِرد رودارت، از انستیتوی مهندسی دانشگاه خودگردان ملی مکزیک (UNAM)، یک محافظِ مجازی طراحی کرده که وجود وضعیت غیر عادی در هر نوع لوله را فوراً تشخیص می دهد.

این سیستمِ دیده بانِ مجازی، با الگوریتمی کار می کند که با استفاده از قوانین فیزیک و اِعمالِ یک مدل ریاضی از مکانیک سیالات، پس از انجام یک رشته محاسبات، داده هایی را به دست می آورد که رفتار خطوط لولۀ آب، نفت یا گاز در شرایط کارکردنِ عادی را نشان می دهد. سپس این داده ها به نوبه خود با داده های ثبت شده از اندازه گیری فشار لوله مقایسه می شود و اختلاف میان این دو، وجود نشت در لوله را نمایان می سازد. نشت یاب با دستگاه نشت یاب کاوسیه ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

 

عدم تطابق میان نتایج مدل ریاضی و اندازه گیری هایی که به طور خودکار ثبت می شوند، مؤید وجود نقص یا رویدادی غیر عادی در تأسیسات است. در این صورت احتمالات مختلف توسط نرم افزار بررسی می شود. مثلاً، ممکن است سنسور فشار قطع شده باشد، نشتی وجود داشته باشد، یکی از اتصالات خراب باشد یا اختلالی پیش آمده باشد که باعث تغییر رفتار سیال درون خط لوله می شود.

وِرد رودارت، که دارای درجۀ دکترای تخصصی در مهندسی برق از دانشگاه دویسبرگ آلمان است، می گوید در صنایع پتروشیمی و همچنین فرایندهای عمومی مواد که با سیستمهای انتقال سیال سر و کار داریم، برای اینکه بتوان از حوادث ناشی از سیالات فرّار یا آلاینده هایی که اثرات زیانبار زیست محیطی به دنبال دارند و به اجتماع و اقتصاد خسارت وارد می آورند اجتناب کنیم، باید از سامانه های نظارتی کارآمد، ایمن و خودکار برخوردار باشیم. از همین رو، پیشنهاد وی نصب نرم افزار VIVIUNAM در سیستمهای کنترلی شبکه های توزیع است تا با گزارش اختلالات، بتوان طرحهای عملیات احتمالی (contingency plans) را به طور مناسب پیاده سازی کرد. نشت یاب با دستگاه نشت یاب کاوسیه ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یاب با دستگاه نشت یاب کاوسیه ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

در بسیاری از شبکه های پایپینگ از جمله سیستم آبرسانی کوتزامالا در مکزیک، ایستگاه پمپاژ زوتِپینگو در مکزیکوسیتی، یا شبکه توزیع شرکت Pemex (شرکت دولتی نفت مکزیک)، خطوط لوله دارای گیج های فشار سنج و جریان سنج است اما به گفتۀ کریستینا وِرد به جای اینکه از داده های به دست آمده از این گیج ها برای یافتن محل نشت و رفع مشکل بهره برداری شود، از آنها فقط برای مقاصد اداری استفاده می شود.

در آزمایش عملی که روی این نرم افزار انجام شد، با ایجاد یک نشتی عمدی در یک خط لولۀ پایلوت به طول 200 متر و قطر 10.4 اینچ که به سنسورهای فشار و جریان مجهز بود، نرم افزار VIVIUNAM از طریق یک لپ تاپ اجرا شد و توانست اثر بخشی الگوریتمهایی که توسط دانش پژوهان دانشگاه UNAM تهیه شده بود را به اثبات برساند.

فناوری نشت یابی به کار رفته در این نرم افزار، بر اساسِ موازنۀ جرم ها استوار است و با اندازه گیری جریان، فشار و دما در دو انتهای یک خط لوله بدون لوله های فرعی کار می کند. کالیبراسیون هر یک از مدل ها، بر اساس نحوۀ قرارگیری قسمتهای مختلف خط لوله نسبت به هم، و خواص فیزیکی سیال مربوطه انجام می شود. همچنین تکنیک به کار رفته در آن، مقرون به صرفه است زیرا به غیر از سنسورهایی که به طور معمول در خطوط توزیع وجود دارد، به سنسورهای دیگری نیاز ندارد و نرم افزار برای آنکه بتواند کار خود را انجام دهد، تنها به داده های به دست آمده از شبکه توزیع نیاز دارد.

نشت یاب با دستگاه نشت یاب کاوسیه ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir

نشت یاب با دستگاه نشت یاب کاوسیه ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

 

شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

شماره تلفن شرکت

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *