نشت یاب لوله آب با دستگاه در خیابان عطار ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

نشت یاب لوله آب با دستگاه در خیابان عطار ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

لوله های فاضلاب بدون داشتن یک شیب مناسب ممکن است دچار رکود فاضلاب، گرفتگی و در نهایت بالا زدن فاضلاب و بوی نامناسب برای ساختمان شوند. بنابر این دانستن شیب لازم برای نشت یابی و تشخیص ترکیدگی لوله لازم است.

ضمن اینکه اغلب مشکلات خانه ها بوی نا مطبوع در خانه به دلیل همین شیب بد می باشد.

وقتی شیب فاضلاب به خوب منظور نشود و یا سطح اجرا در کف ساختمان و یا زیر سقف ساختمان به شکل طولانی در نظر گرفته شود احتمال ماندن و تخلیه نشدن مواد به راحتی بیشتر می شود.

شیب استاندارد نسبت به شرایط محیطی و نوع ساختمان ممکن است اندکی متفاوت باشد، اما به طور کلی استاندارد خاصی که در این زمینه وجود دارد شیب دو درصد است.

نشت یاب لوله آب با دستگاه در خیابان عطار ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir.jpg

چیزی که در اینجا مهم است این است که تمام لوله ها باید دارای شیبی یکنواخت و یکسان باشند و در غیر این صورت ممکن است که سرعت حرکت فاضلاب در طول لوله ها متغیر باشد و در نتیجه در سیستم فاضلاب اختلال ایجاد شود.

شیب زیاد هم می تواند برای سیستم فاضلاب مشکل ساز باشد، گاهی شیب زیاد باعث می شود که مواد جامد داخل لوله ها بماند و فقط مایع حرکت کرده و آن خود باعث ایجاد مشکل برای لوله کشی شود.

اصولا لوله هایی که شیب آنها باید محاسبه شوند لوله های افقی هستند و برای محاسبه ی دو در صد شیب برای این لوله ها باید ابتدا و انتهای هر لوله نسبت به همدیگر دو درصد اختلاف ارتفاع داشته باشند.

شیب لوله ها نباید از دو درصد کمتر و از هفت درصد بیشتر شود و محاسبه ی شیب باید طوری باشد که سرعت حرکت فاضلاب در لوله ها هفتاد سانتیمتر در ثانیه باشد.

  • اندازه گیری کف ساختمان با روی لوله : این روش نمی تواند دقت لازم را داشته باشد زیرا هنوز در مرحله اجرای لوله کشی کف سازی ساختمان انجام نشده و اگر هم اجرا شده بود خود ساختمان نیز شیب بندی دارد.
  • استفاده از تراز : تراز های بنایی بهترین راه برای اطمینان از شیب لوله هستند. در هر نقطه از اجرا می توانید تراز را قرار داده و از شیب اطمینان داشته باشید.

قطر لوله ها در سرتاسر مسیر باید یکسان باشند یا بیشتر شوند و استفاده از لوله های با قطر کمتر مجاز نمی باشد. از لحاظ درجه اتصالات هم باید اشاره شود که اتصالات مجاز برای لوله های فاضلاب اتصالات ۴۵ درجه هستند.

نشت یاب لوله آب با دستگاه در خیابان عطار ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲-abtinsazehmodern-ir.jpg

نشت یاب لوله آب با دستگاه در خیابان عطار ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در شرکت آبتین سازه مدرن

02177546400

09126533022

09127527087

 سایت تبلیغاتی : آرمیتیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *