واتر جت و پیشینه استفاده از آن – 09127587087

واتر جت و پیشینه استفاده از آن – 09127527087

در واقع به دستگاه انجام لیپوساکشن  به همراه فشار آب واتر جت یا جت آب گفته می شود. این دستگاه های رایج در کشور ایران معمولاً ساخت کشور آلمان و بسیار با کیفیت عالی مورد استفاده قرار می گیرند. در زمان های گذشته از این دستگاه برای شستن زمین و در معدن برای شستن سنگ های استخراج شده استفاده می شده است. اما بعد ها برای بریدن سنگ ها، فلزات، پلاستیک و مواد سخت و نرم از آن بهره برداری به عمل آمد. واتر جت را بیش تر برای بریدن مواد ساینده استفاده می کنند.

دانشمندان دلیل استفاده از این تکنولوژی را چیزی بیش از توسعه ی سطح علمی دانسته اند. آنان معتقدند که با استفاده از تکنولوژی واتر جت خطرات ناشی از عملکرد های ماشین کاری ها، کامپوزیت ها و … به حداقل مقدار خود می رسد و بهره وری در شرکت های تولیدی به حداکثر مقدار خود می رسد. و همچنین میزان ضایعات ناشی از خرد شدن و شکستگی اقلام مصرفی کاهش می یابد. از دیگر دلایل استفاده از این واتر جت ها می توان به حفظ سلامتی محیط زیست اشاره نمود چرا که از تولید گرد و غبار هایی که بسیاری از ماشین آلات و ابزار های مصرفی ایجاد می کنند نیز عاری می باشد.

واتر جت و پیشینه استفاده از آن - 09127587087
واتر جت_http://abtinsazehmodern.ir

 

سرعت آب مصرف شده در واتر جت ها برابر با 900 متر بر ثانیه است، این سرعتی بسیار جالب توجه است و به هنگامی که آب با این سرعت به ماده مورد نظر برخورد می کند شتاب برخورد آن سبب بریدگی عمیق در اقلام مورد نظر می شود.

از دیگر مزیت های استفاده از این دستگاه و تکنولوژی برتر می توان به این نکته اشاره نمود که واتر جت به هیچ عنوان دارای حرارت نمی باشد و این خود کمک قابل توجه دیگری به سلامت محیط زیست می باشد.

واتر جت
واتر جت_http://abtinsazehmodern.ir

 

واتر جت را جزو دسته های برش کاری سرد طبقه بندی کرده اند و این در حالی است که مزیت رقابتی بااهمیتی را برای بسیاری از سازمان ها ایجاد کرده است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *