کار در ارتفاع_http://abtinsazehmodern.ir

کاردر ارتفاع – 09127527087

کاردر ارتفاع – 09127527087

به شخصی که دوره ‌های متناسب با نوع کاردر ارتفاع را به صورت تخصصی گذرانده و نسبت به اخذ گواهینامه مربوط از مراجع ذی صلاح آموزشی اقدام نموده و قادر به انجام کار در ارتفاع به صورت کاملا ایمن می‌ باشد عامل کاردر ارتفاع نام دارد.

کار در ارتفاع_http://abtinsazehmodern.ir
کار در ارتفاع_http://abtinsazehmodern.ir

 

عامل کاردر ارتفاع نسبت به انجام و بررسی یک سری از وظایف تعهد تمام دارد که این شرایط عبارت است از:

1- رعایت فاصله ایمن: فاصله ی ایمن به حداقل فاصله ‌ای گفته می شود که برای جلوگیری از  برخورد فرد هنگام سقوط با سطح کاربرد دارد.

2- استفاده از کمربند ایمنی: وسیله‌ای است از جنس الیاف طبیعی یا مصنوعی با ترکیبات پلیمری که ناحیه کمر را کاملا می ‌پوشاند.

3-  استفاده از هارنس: هارنس به پوششی می گویند که از جنس الیاف با ترکیبات پلیمری و مقاوم که از انتهای بالای ران تا روی سطح کتف را می پوشاند و توسط قلاب هایی که به روی آن متصل است، فرد را به سایر تجهیزات سامانه‌های کار در ارتفاع وصل می‌ کند.

4-  استفاده از کارابین: کارابین به ابزاری می گویند که به صورت حلقه ‌ای شکل است و برای اتصال اجزاء سامانه ‌های کار در ارتفاع به یکدیگر، مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دو شکل پیچی یا قفل خودکار، قفل و یا ایمن می شود.

5- مجهز به شوک گیر: شوک گیر ابزاری است که در روش ‌های کنترل ایمنی انجام کار در ارتفاع، به جهت کاهش اثر نیروی ضربه حاصل از سقوط، مورد استفاده قرار می‌گیرد .

6- استفاده از طناب تکیه گاهی: طناب تکیه گاهی  طنابی است انعطاف‌پذیر که از یک سمت به تکیه‌گاه ایمن متصل می شود و به منظور حفاظت و محدودسازی فرد در برابر سقوط کاربرد دارد.

7- استفاده از طناب ایمنی: طناب ایمنی نیز طنابی است که از نوع تکیه ‌گاهی است که در زمان سر خوردن عامل کار در ارتفاع (طبق توضیحی که داده شد، عامل به فردی گویندکه در ارتفاع کار می کند)، از دست دادن موقعیت اولیه وی اقدام نموده و فرد را در حین سقوط متوقف می‌ کند.

کاردر ارتفاع
کار در ارتفاع_http://abtinsazehmodern.ir

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *