تشخیص نشت و نم لوله با دستگاه نارمک ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

تشخیص نشت و نم لوله با دستگاه نارمک ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

در این بخش از تکنیک عایق کاری لوله های آب ساختمان برای جلوگیری از نشت و ترکیدگی لوله سخن به میان آمده است . یک متخصص نشت با عایق کاری مناسب از ایجاد نشت جلوگیری کرده و سطح خارجی لوله‌های رفت و برگشت آب گرم‌ و نیز لوله‌های آب سرد برابر مشخصات عایق می کند .

عایق کاری برای محافظت از نشت :

عایق کاری ، شامل آماده کردن سطح لوله، تهیه مواد عایق و نصب آنها‌، پوشش کربناتی یا سیمانی و یا انواع دیگر پوشش،‌ پوشش ضد‌ رطوبت و پوشش ضد یخبندان برابر نقشه‌ها یا مشخصات است.

لوله‌ها و دستگاه‌ها پیش از عایق کاری باید آزمایش و بازرسی شوند. سطح خارجی آنها تمیز شود هر جا لازم است رنگ زده شود.

عایق کاری باید به دست عایق کاران ورزیده به بهترین وجه با رعایت دستورهای چاپی کارخانه سازنده عایق انجام شود.

عایق کاری تا دو طرف مهره ماسوره‌ها و فلنج‌ها ادامه یابد و در آنجا به عایق خمیری‌، به گونه‌ای تمیز و مرتب ختم شود، ولی از عایق کردن مهره ماسوره و فلنج خود‌داری شود.

تشخیص نشت و نم لوله با دستگاه نارمک- http://abtinsazehmodern.ir

انشعابات لوله روکار‌، شیرها و لوازم لوله مخصوص لوازم بهداشتی عایق نشوند.

پیش از رنگ کردن پوشش عایق‌ها، دقت شود که پوشش آماده برای دریافت رنگ باشد.

برای عایقکاری لوازم لوله، شیرها و فلنج‌ها و لوازم ویژه لوله باید پشم شیشه مناسب، از نوع پتویی و با قطعاتی یا عایق‌های خمیری با ضخامتی برابر ضخامت عایق لوله مجاور به کار برد.

عایق خمیری یا دارای ۸۵درصد کربنات منیزیم و ۱۰ دردص الیاف پنبه کوهی بوده یا از عایق های سیمانی دیگر که مورد تصویب باشند، با آب برای به دست آوردن یک ملات یکنواخت شوند، باشد.

عایق‌های قالبی لوله‌های مسی باید با قطرهای خارجی این لوله مطابقت داشته باشد.

تشخیص نشت و نم لوله با دستگاه نارمک- http://abtinsazehmodern.ir

عایق‌های لوله‌های آب سرد باید پوشش ضد رطوبت از نوع ورق نازک آلومینیوم یا از فیلم وینیل یا دیگر پوشش‌های ضد رطوبت مناسب، مورد تصویب داشته باشند.

در سوراخ‌های ساختمانی مخصوص عبور لوله که کمی جا اجازه استفاده از عایق‌های قالبی را نمی‌دهد می‌توان فضای اطراف لوله را با عایق حاوی ۸۵٪ منیزین یا پشم شیشه یا پنبه کوهی طبق تصویب پر نمود.

برای عایق کاری لوله‌های آب سرد باید ابتدا لبه نوار ضد رطوبت عایق را به قیر مایع آغشته نمود. سپس عایق را دور لوله قرار داد و آب استفاده از لبه مزبور درز طولی قطعات عایق را گرفت.

برای مسدود کردن درز طولی قطعات قالب عایق باید از نوار چسب قیر اندود  ضد رطوبت به پهنای دست کم ۱۰ سانتیمتر استفاده شود. عایق لوله‌های آب گرم باید دارای پوشش کرباسی با وزن تقریبی ۱۸۰ گرم در متر مربع باشد. درزهای طولی و نوار چسب‌های درزهای عرض باید با تسمه‌های فلزی یا قیر اندود کردن یا با ماشین دوخت بسته شود.

عایق خمیری را باید با ماله به کار بردن و سطح خارجی آن را به طور یکنواخت صاف نمود و هم سطح عایق قالبی لوله‌ها ساخت.

تشخیص نشت و نم لوله با دستگاه نارمک ۰۹۱۲۶۵۳۳۰۲۲

تشخیص نشت و نم لوله با دستگاه نارمک- http://abtinsazehmodern.ir

شرکت آبتین سازه مدرن

09126533022

09127527087

سایت تبلیغاتی : سئورب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *